lv

Hair Keratin
The site is the latest news about the best brand of keratin

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Hair Keratin


Hair Keratin : Pēdējos gados ir ļoti moderns do jūsu matu keratīna ārstēšana. Kam tie ir domāti? frizieri un uzņēmumiem, kas ražo viņiem pastāstīt mums, mums ir nepieciešams rekonstruēt un iztaisnot matus, bet tie būs? Mēs asisstito par sākotnējo brīdinājuma, jo dažas matu iztaisnošanas produkti satur formaldehīdu, kas kaitē gan friziera procentuāli lietoja zāles ir klients, kurš iesniedzis. Šodien likums paredzēja ierobežojumus attiecībā uz šiem produktiem un matu stilisti vairāk pamanīt nozares jaunumi matu, viņi zina to, un viņi izvēlas produktus, kas nav kaitīgi. Keratīna ir pavedienveida proteīns, kas ir struktūrfondu komponents ādu, matus un nagus. Var definēt kā cements, kas veido ādas zemādas celtniecības bloki. Jo īpaši veido matus un nagus keratins grūti uzlabot padarīt tos elastīgi un tajā pašā laikā rezistenti pret vilces un ķīmiskās un fiziskās traumas. Kosmētikas rūpniecība ir izveidojusi vielu laboratorijas ļoti līdzīgs keratīna matu atjaunot un nostiprināt tās programmā. Keratīna termins ir divdomīgs, jo tas liecina, ka mati tiek apstrādāta ar vienu un to pašu proteīniem, kas veido matu struktūru. Tāpēc pēdējos gados ir pieaudzis ārstēšanu, kas ir par labu matu, bet neskaidrības ir liels. Keratīna pati par sevi jūs nevarat nodot par matiem, jo tā molekulā ir pārāk liels, tas var parādīties, parasti uz ārstēšanas matu, mazākā mērā, bet parasti ir saistīta ar citām sastāvdaļām, un viņi ir tie, kas nolīdzināja un ārstēt matu. Tāpēc esiet uzmanīgs, uzdot savu Hairstylist, kāda ir attieksme, ko jūs darāt un ja papildus keratīna aktīvā sastāvdaļa, ir citas vielas, iespējami kaitīgu.'

Encyclopaedic hair website

Hair Keratin capelli Hair Keratin acconciature Hair Keratin estetica Hair Keratin moda-capelli Hair Keratin salute Hair Keratin parrucchieri

Hair Keratin - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Hair Keratin, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Hair Keratin, Globelife, fair hair, brand hair products, hairdressing sector, companies dyes hair, professional hair products manufacturers, factory lines products for third parties, private label, hair accessories, retailers hairdresser products.
Hair Keratin, wholesale sellers hair products, dealers products for hairdressers, agents hairdressers, beauty salons, market research in the field of hair fashion, equipment for hairdressers, hair thickening, information hair, news hairdressing products, furniture stores hairstyle.
Hair Keratin, imports and exports, hairdressing supplies

Gossip & News

20 Feb 19

Ivan Rodriguez

 

Desire Collection captures the desire of every woman to always look and feel beautiful, regardless of the occasion. The proposals of this collection include femininity, culture, texture, and most importantly: diversity. Whether through makeup, hair or fashion, each woman wants a unique way of expressing herself through her own style. Desire is for everyone, regardless of nationality, skin color or hair texture. The hairstylist is inspired by the diversity and multiculturalism of the metropolis where different ways of believing, thinking, loving, feeling and being converge. So different, but so equal in the desire to look and feel good.

Collection: Desire
Ph: Jell Loya
Make-up: Thessa Peralta & Ale Llamas

hair-collections

20 Feb 19

incompetente

Chi pensa di sapere e non sa, si convince sempre di più di sapere tutto.

Spesso si dice e pensa in questa maniera, quando si sente qualcuno parlare a vanvera di un argomento che non conosce.
Sui SOCIAL capita tutti i giorni: basta il post sull'argomento del giorno e molti diventano politici, economisti, allenatori.

Questo COMPORTAMENTO ha un nome scientifico:
si chiama "EFFETTO DUNNING-KRUGER".
Si tratta di una DISTORSIONE COGNITIVA a causa della quale individui poco esperti in un campo tendono a sopravvalutare le proprie abilità, peccando di eccessiva supponenza. Non è una malattia o una sindrome, ma è presente in tutti gli esseri umani in modo
più o meno grande.

Fonte: Yahoo Notizie

20 Feb 19

bhs

È online il sito di BHS, azienda di Imola (BO), leader nella produzione di attrezzature professionali per parrucchieri.

Nata da un’idea vincente di Ezio Cortecchia, BHS è oggi un RIFERIMENTO per i professionisti della bellezza dei capelli alla RICERCA di soluzioni innovative e di estrema qualità.
Attraverso la RICERCA costante e le ANALISI accurate sulle ultime TECNOLOGIE e NOVITÀ del settore, i prodotti BHS mirano a offrire altissima qualità a costi contenuti.

Scopri i prodotti, guarda i video e leggi le ultime novità di BHS !

VISITA IL SITO

20 Feb 19

cerchi-vendi-affitti

un SALONE di ACCONCIATURE ?

Abbiamo OCCASIONI in tutta ITALIA

CONTATTACI

20 Feb 19

qualità

Nell'abbigliamento è in atto un CAMBIAMENTO IMPORTANTE nell'abitudine dei consumi: consumare di meno ma con più QUALITÀ.

E dal parrucchiere?
È da diversi anni che si vede una BUONA PERFORMANCE per i saloni medimedio/alti, mentre i saloni di basso livello vanno sempre peggio.
Questa tendenza vuol solo dire che la donna preferisce e vuole SERVIZI TECNICO/ARTISTICI di livello superiore ed è disposta a spendere di più.
E attenzione a non scambiare per desiderio della donna la ricerca di coccole e comodità con la vera ricerca invece di SERVIZI di MAGGIORE QUALITÀ.
È il livello del risultato quel che conta.Enter in Hair Keratin